2024.03.24. - Sukces mieszkańca Zgorzelca w Toruniu!

 

Miasto Toruń po raz kolejny stanęło na wysokości zadania jako gospodarz 14. Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters EMACI Toruń 2024 przyciągając do rywalizacji ponad 4 tys. zawodników z całej Europy (40 ekip).

Jak relacjonuje nam Robert Zalewski, w rywalizacji na 3000 m na hali przyszło mu walczyć w pierwszej grupie z zawodnikami ze słabszymi czasami weryfikacji "Z satysfakcją wygrałem więc swoją serię, z czasem dającym mi niestety dopiero sumaryczne 9 miejsce. Aby móc myśleć o podium, w kategorii M50 wymagany jest czas bliski lub lepszy 9 min / 3km".

Jednak prawdziwa walka zapowiadała się na 8 km, w trudnym crossie na trasie przyległego do hali parku. Trasa była identyczna jak w ubiegłym roku, jednak do startu stanęło sporo nowych zawodników z apetytem na medale.

Pogoda dopisała, było zimno ok. 7 st.C, ale słonecznie. Walka trwała do ostatniego metra. Gdyby nie mentalne nastawienie rywalizacja ta mogłaby się zakończyć z różnym skutkiem. "Zawodnicy, których goniłem biegli w kolcach, więc na podbiegach bardzo mocno parli do przodu. Natomiast ja w butach mogłem im uciec dopiero na zbiegach. Nie spieszyłem się jednak z atakiem. Czekałem i wahałem się kiedy zaatakować. Były chwile zwątpienia. Decyzja jednak zapadła na przedostatnim podbiegu, aby właśnie teraz wyjść na prowadzenie. Przede mną był jeszcze ostatni podbieg. Zmobilizowałem ostatnie swoje siły i tak dobiegłem do mety zajmując wspólnie z kolegami 2 miejsce drużynowo. Powtórzyliśmy wynik z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w crossie i Polska ponownie zdobyła srebrny medal".

 

Wszystkie wyniki dostępne są: TUTAJ!

Wielkie podziękowania za wsparcie finansowe w ramach dotacji dla Pana Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza oraz ogromne

podziękowania za wyrozumiałość i również wsparcie finansowe dla Roberta pracodawcy i wspaniałym ludziom Grażynie i Mieczysławowi Kociełowicz.