2022.09.19 - Czwarty Bieg Szlakiem Kolejowym już wkrótce!

 

To już czwarta edycja Biegu Szlakiem Kolejowym.

Pierwsza edycja odbyła się ze startem i metą w centrum Czerwonej Wody-pięknym parku, przy okazji święta państwowego. Z powodów pandemicznych, kolejne edycje zmuszeni byliśmy przenieść na stadion, gdzie zorganizowaliśmy biegi na 3000 i 5000m. Rok 2021 przyniósł mniejsze obostrzenia, a jak sama nazwa wskazuje-Bieg Szlakiem Kolejowym, postanowiliśmy wrócić na tereny leśne i dawne szlaki kolejowe. Wtedy zdecydowaliśmy ze miejsce i trasa są idealne i przy tym zostaniemy. W 2021r na dystansie 10km po leśnych ścieżkach wystartowało niemal 90 osób.

W tym roku, postanowiliśmy zachęcić więcej amatorów biegaczy, licząc równocześnie na frekwencję mieszkańców gminy. W październiku, podczas czwartej edycji, uczestnicy będą mieli do wyboru 2 dystanse- 5 i 10 km. Opłata taka sama dla obu dystansów, limit czasowy również taki sam, pakiet i medale również takie same. Za 35 zł wpisowego otrzymujemy wspaniała atmosferę, piękne widoki na trasie (szczególnie 10km), zupę po biegu, kawę/herbatę oraz pamiątkowy medal. Dla najszybszych na 5 i 10km Open kobiet i mężczyzn przewidziane są nietuzinkowe statuetki, które co roku są realizowane na indywidualne zamówienie. Inne klasyfikacje: najszybsi mieszkańcy gminy, klasyfikacja drużynowa, najliczniejsza drużyna, najstarszy uczestnik, najmłodszy uczestnik.

Gorąco zachęcamy do obserwacji profilu tej imprezy na Facebooku , oraz możliwości zgłoszenia się do biegu klikając TUTAJ

Serdecznie zapraszamy!