2022.09.04 – Bogatyńska Dycha po raz trzeci!

W dzisiejsze przedpołudnie dość liczną ekipą pojawiliśmy się w Bogatyni, gdzie tradycyjnie przynajmniej raz do roku odbywają się biegi uliczne. W tej lokalnej imprezie oprócz biegów dla najmłodszych można było wystartować na dystansach 5 i 10 kilometrów.

Trasa jest atestowana, więc uzyskane wyniki są niepodważalne. Start od obydwu dystansów jest wspólny, więc zawodnicy w zależności od zdeklarowanego dystansu mieli do pokonania dwie lub jedną wspólną pętlę.

Na pochwałę zasługuje fakt że na obydwóch dystansach pomarańczowe barwy było mocno widoczne.

W biegu na 10 kilometrów klasyfikację generalną zwyciężył Grzegorz Maciorowski, trzecie miejsce padło łupem Janusza Wojnarowicza, a do tego kilkakrotnie odwiedzaliśmy podium w klasyfikacjach kategorii wiekowych. Również wśród kobiet za sprawą Elżbiety Kowalewskiej mieliśmy zaszczyt cieszyć się z pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet!

Mamy się też czym pochwalić w  biegu na 5 kilometrów, gdzie Ewelina Krawiec i Barbara Teodorowicz w klasyfikacji generalnej kobiet wywalczyły dwa pierwsze miejsca. W  klasyfikacji generalnej mężczyzn, na tym samym dystansie drugie miejsce przypadło Robertowi Zalewskiemu.

Warto w tym miejscu zaznaczyć że na dystansie 5 kilometrów rywalizowali ze sobą miłośnicy Nordic Walking i tu kolejną bardzo miłą niespodziankę sprawiła nam Pani Ewa Kowalewska, która w swojej kategorii wiekowej również stanęła na najwyższym stopniu podium.

Wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy, oczywiście dziękujemy za godne reprezentowanie naszych barw i zachęcamy do zapoznania się z pełnymi wynikami z zawodów dostępnymi  TUTAJ natomiast zdjęciowa galeria autorstwa Wioletty R, dostępna już jest na naszym klubowym FB.