2022.06.12 – Europamarathon, pomarańczowi wysoko!

W ostatni weekend uczestniczyliśmy w lokalnej imprezie jaką jest Europamarathon.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się na wyłączenie najdłuższego dystansu, wobec czego biegacze mieli możliwość rywalizacji na trzech innych dystansach: 21, 10 i 5 kilometrów.

Mimo  że jak na niedzielne przedpołudnie pogoda była przepiękna, trudno o niej powiedzieć że dopisała, szczególnie tym którzy swoje serce zostawiali na niezbyt łatwych trasach prowadzących głównie ulicami Zgorzelca.

Start do pierwszego (najdłuższego) biegu nastąpił o godzinie 9:00, dziesiątka wystartowała półtora godziny później, natomiast zmagania na 5 km za kolejny kwadrans.

Oprócz biegów była możliwość rywalizacji również w chodzie sportowym oraz rolkach czy różnego rodzaju pojazdach jednośladowych.

Nasza biegowa rodzina, bardzo fajnie zaznaczyła swój udział nie tylko na wszystkich trzech dystansach, ale także jako suport na trasie, który dopingował naszych zawodników do walki, za co w tym miejscu gorące podziękowania dla Dariusza M, Łukasza M i pozostałych, którzy w tym dniu wspierali swoich klubowiczów.

Według wynków jakie znamy, zrzeszeni w naszym stowarzyszeniu zawodnicy/zawodniczki uzyskiwali następujące rezultaty:

Elżbieta Kowalewska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet w biegu na 5 km uzyskując czas 18:25, zaraz za nią na drugiej pozycji na metę przybyła Ewelina Krawiec 20:14, natomiast na pozycji czwartej pojawiła się Barbara Teodorowicz 22:03. Wszystkie trzy nasze Panie w swoich kategoriach zajęły pierwsze miejsca!!!

Panowie na tym samym dystansie też mają się czym pochwalić:

Robert Zalewski z czasem 17:22 zajął drugą pozycję i wygrał swoją kategorię, Tomek Olejnik na mecie pojawił się jako trzeci 17:55 i również wygrał swoją kategorię wiekową, drugie miejsce w kategorii wywalczył również Tomasz Chorbotowicz, który na metę przybył na ósmej pozycji 19:52, a Krzysztof Teodorowicz był siedemnasty 20:33

W biegu na 10 kilometrów zaobserwowaliśmy dwóch naszych reprezentantów:

Sebastian Krawiec ukończył bieg w czasie 39:05 w klasyfikacji generalnej zajął piątą lokatę i uplasował się na drugiej pozycji w kategorii wiekowej. Swoją kategorię wiekową na tym dystansie wygrał Daniel Lubera, który zajął czterdziestą czwartą pozycję uzyskując czas 49:08

Najdłużej na trasie biegu przebywał Tomasz Rudnik, który uzyskując czas 1:31:30 zajął 9 miejsce w półmaratonie, co przełożyło się na pierwsze miejsce w kategorii wiekowej.

Wszystkim naszym zawodnikom bardzo serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie, wsparcie i zaangażowanie. Wiemy że nie wszyscy zostali w tym artykule wymienieni (mimo iż powinni). Niestety nie znaleźliśmy ich w końcowych zestawieniach, wobec czego osoby pominięte prosimy o kontakt w celu dokonania sprostowania.

Świadomi pewnych niedociągnięć organizacyjnych, które zawsze mogą zaistnieć z góry uprzejmie wyjaśniamy że jesteśmy tylko i wyłącznie komórką wspierającą organizatora i nie mamy żadnego wpływu na ewentualne pominięcia w komunikacie końcowym zawodów.