2022.05.28 - Wbiegali na Ślężę

Tegoroczna XXVIII edycja Biegu Górskiego na Ślężę, odbyła się w sobotę 28 maja w Sobótce.

Tego dnia pogoda nie rozpieszczała. Wiał porywisty zimny wiatr, który był  przeplatany mocnymi ulewami z gradem.

Na szczęście (poza wiatrem) podczas samego biegu było dla zawodników dość łaskawie, dzięki czemu podbiegi i kamienie na trasie nie były bardzo śliskie.

Bieg rozpoczął się równo o 11:00, chmara biegaczy pokierowała się w kierunku Masywu Ślęży,  gdzie na szczycie czekało wybawienie …. upragniony odpoczynek :) Kto wystartował zbyt szybko na początku, nie miał siły aby biec drugą część trasy, reszta przesuwała się ku mecie jednostajnym tempem, co było najlepszą receptą na ten bardzo wymagający bieg alpejski, bo do takiej klasyfikacji zalicza się to wydarzenie.

Na starcie stanęło 244 biegaczy z czego 51 kobiet. Tym razem w składzie pojawiły się dwie zawodniczki Edi Team Zgorzelec:  Ela Kowalewska i Ewelina Krawiec, oraz reprezentujący tego dnia Sekcję Biegową Izery Bogatynia zawodnik Tomasz Olejnik.

Ela po bardzo dobrze rozegranym taktycznie biegu zdobyła III miejsce OPEN wyprzedzając nawet rywalki, które zajmują się wyłącznie biegami górskimi!

Ewelina po bardzo równym biegu wskoczyła na najwyższy stopień podium w kategorii wiekowej K18, a Tomek który jak mówił po biegu …  źle rozłożył sobie siły na trasie, lecz mimo to i tak zajął 10 miejsce w kategorii M30 i 26 miejsce w kategorii OPEN.

Wyniki z tych zawodów znajdują się TUTAJ!