2020.09.06 - Rzyto nie odpuszcza!

Zaledwie tydzień po udziale w niemieckim KnappenManie w którym Przemysław Rzeźnik z powodzeniem startował w zawodach triatlonowych 1:12:42

(pływanie 750 metrów, kolarstwo 20 km, bieg 5 km) przyszła kolej na start na ziemi Czeskiej.

Jak ciężki jest triatlon nikomu nie trzeba tłumaczyć, tym większy respekt dla naszego zawodnika że zdecydował się na start w trudnych warunkach, mając zaledwie kilka dni odpoczynku.

Wprawdzie pływanie było krótsze (500 m), a pozostałe dystanse rozgrywały się na tych samych dystansach, jednakże aktywność rowerowa przebiegała w niełatwym terenie z 400 metrowym przewyższeniem. Zgromadzeni w pobliżu mety kibice, mogli obserwować wyczerpanych zawodników, jadących na samych rafkach lub z rozerwanym łańcuchem.

W rezultacie po przyzwoitym pływaniu, Przemek nieznacznie stracił podczas jazdy MTB, natomiast fenomenalnie wyglądał bieg w jego wykonaniu, gdzie na tle wyczerpanych rywali Przemek szedł jak po swoje, przesuwając się do góry w klasyfikacji generalnej.

Warto w tym miejscu podkreślić że na ostatnim kilometrze na grząskiej trawiastej nawierzchni, między drzewami i kałużami Przemek „Rzyto” Rzeźnik wyprzedził jeszcze siedmiu rywali docierając do mety w czasie 1:33:03, plasując się tym samym na 78 miejscu i 9-tym w kategorii M 20÷29

Zawody ukończyło 158 zawodników i zawodniczek z Czech Niemiec oraz Polski.

Gratulujemy!