2019.12.26 – 4 Pory Roku – Zima #5

 

Robert [1], Daniel [2] i Janusz [3] to triumfatorzy tegorocznej V edycji zgorzeleckiego cyklu biegowego 4 Pory Roku o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelca. Grześ w tym roku bardzo wysoko, ale poza „pudłem”. Przypadła mu w udziale 4 pozycja.
U Pań Ela [1], Iwonka [2] i Ewa [3] na pierwszych trzech miejscach. Nasze dziewczyny mocno śrubują swoje wyniki i punktowo niewiele odbiegają od najszybszych panów. Pięknie, jesteście niesamowite! Inne dziewczyny z dalszych pozycji mają trochę strat czasowych, ale wszystko jest do nadrobienia. Systematyczność i cierpliwość bardzo popłaca. Trzymamy za Was kciuki.


Pełne wyniki dostępne są
tutaj

Nadszedł czas podsumowań, więc ……
- Robert ponownie na najwyższym podium. Solidna praca i systematyczność daje efekty. Nie wypominając Robertowi wieku wczesno-weterańskiego (+50), to jest on przykładem pracowitości dla wielu młodych stażem zawodników. Nie ma, że się nie da, nie można.


Jak jest motywacja, pasja, chęci i mobilizacja, to jak widać w każdym wieku można osiągać solidne wyniki. Na dowód bardzo poważnego traktowania 4PR jako istotnego elementu budowania formy możemy zaakcentować fakt, że Robert jako jedyny z wszystkich uczestników wszystkich edycji ma zaliczone WSZYSTKIE starty, 100 %, komplet, 20 sztuk.
- pozostali koledzy biegają bardzo mocno i cieszy fakt, że dzięki uczestnictwu na „naszych” 5 kilometrowych wyścigach podnoszą swój biegowy potencjał, odnosząc liczne sukcesy w innych, dłuższych startach. Nasza „5”jak widać jest kuźnią dobrej formy biegowej!!
- w całym 2019 roku w naszej biegowej zabawie wzięło udział 117 osób. Cieszy tak duża liczba startujących, ale wszyscy wiemy, jak wiele osób jeszcze nie dołączyło do naszej integracyjnej inicjatywy. Potencjał biegowy naszego powiatu jest naprawdę ogromny.


Nieśmiałych zapraszamy w 2020 roku, gdzie dodatkowo uwzględniać będziemy nową klasyfikację drużynową.
- we wszystkich biegach bardzo doceniamy udział każdego zawodnika, ich walkę z dystansem, z własnymi słabościami, niedotrenowaniem. Bardzo nas cieszą uśmiechy na mecie, poczucie spełnienia, radości, satysfakcji z ukończenia lub poprawienia życiówek.
Brawo Panie i Panowie – szacunek dla Was i głęboki ukłon.

W wynikach spotkacie także rezultaty klubowych mistrzostw EDI Teamu o Puchar Prezesa MONTEX Polska. Kolejność w podsumowaniach nie jest zaskoczeniem. Solidna praca na treningach mocno jak widać procentuje.
Smuci jednak fakt, że tylko połowa zapisanych do klubu bierze udział we własnych, lokalnych inicjatywach. Pozostali są obojętni i nieaktywni. Unikacie kolegów i koleżanek? To tak niewiele przebiec się choćby truchtem jedyne 5 km 2x w roku.

BARDZO dziękujemy wolontariuszom za wsparcie i sponsorom za chęć pomocy i wszystkie inicjatywy. Bez WAS tej integracyjnej zabawy dla środowiska biegowego i przy okazji zdrowia i sprawności naszych ciał nie byłoby po prostu.

Podsumowanie V edycji 4PR 2019 r. i rozdanie pucharów i drobnych upominków planujemy 11 stycznia 2020 r. w PGE Arenie. Wstępnie planujcie ten termin i godziny popołudniowe. Szczegóły niebawem na FB.