2019.10.12 - Klubowe Święto Kobiet w Leśnej.

 To po prostu NIE DO WIARY!!! – Takich kadrowych zasobów kobiet może pozazdrościć nam wiele biegowych zrzeszeń sportowych.

12-go października odbyła się szósta edycja rozgrywanego w Leśnej półmaratonu z Biegiem Kwisy. Imprezami towarzyszącymi były bieg na dystansie dziesięciu kilometrów, bieg krasnala i nordic walking. I to właśnie na tych dwóch biegach – półmaraton i dyszka, jako Team pokazaliśmy lwi pazur, a było nas tam wcale nie mało.

Jeżeli chodzi o bieg główny, wśród kobiet z czasem 1:40:50 zwyciężyła Iwona Karnicka, natomiast w biegu na 10 kilometrów kobiet, potocznie mówiąc zdominowaliśmy całe podium. Najlepszą okazała się być Elżbieta Kowalewska 41:17! Na drugiej pozycji z czasem 43:37 linię mety przekroczyła Ewelina Krawiec, natomiast jako trzecia pojawiła się  Ewa Kamińska 45:45.

Niezwykle miło nadmienić, że na tym samym dystansie (10 km) drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Martyna Krawiec  57:28 oraz przybyła w chwilę po niej, na miejscu piątym w swojej kategorii wiekowej - Ania Domaradzka 57:47.

Wspaniałym akcentem było uczestnictwo mamy Eli, Pani Ewy Kowalewskiej w Nordic Walking, która reprezentując nasze stowarzyszenie, dystans 5 kilometrów pokonała w czasie 40 minut i 22 sekund.

Brawo Panie!!

Wśród mężczyzn też jest się czym pochwalić. Tomasz Olejnik z czasem 1:23:32 zajął trzecie miejsce w półmaratonie. Na tym dystansie godnie reprezentował nas także Przemysław Miłoszewski 1:37:58.

Również trzecia lokata, jednakże w biegu, na dziesięć kilometrów przypadła naszemu zawodnikowi. Grzegorz Maciorowski z czasem 35:57 stanął na najniższym stopniu podium oraz tym samym uplasował się na drugiej pozycji w kategorii wiekowej.

Ponadto dobrze prezentowaliśmy się również w kategoriach wiekowych. 5-ty na mecie Janusz Wojnarowicz (37:51) zajął w kategorii 4 lokatę, 6-ty w generalce Sebastian Krawiec (38:12) zwyciężył swoją kategorię, 7-my w open Leszek Oleksiuk (38:28) w kategorii był drugi, 13-sty Grzegorz Kaczor (39:55) zajął szóste miejsce w kategorii wiekowej, natomiast 26-ty na mecie Andrzej Prawelski (44:10) w kategorii był ósmy.

Półmaraton ukończyło 67 uczestników, bieg na dystansie 10 km - 95 osób, natomiast nordic walking 30 osób.  Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy.

Z wynikami zmagań zapoznamy się klikając w odpowiedni odnośnik.

Półmaraton

10 km

Nordic Walking