2019.09.29 – 4 Pory Roku – Jesień #5

 

Trzecia seria cyklu 4 Pór Roku zaliczona na plus. Pogoda pod względem temperatury była dobra, niestety wiatr mógł troszeczkę przeszkodzić, ale jak to zwykli biegacze mawiać, warunki dla wszystkich były takie same.

 

Tradycyjnie zgorzelecki cykl dba również o rozwój naszych najmłodszych. Dzieci w zależności od wieku startowały na dystansach 200, 600 i 1000 metrów. Nie do końca chodziło tu o rywalizację lecz o dobrą zabawę i zaszczepienie naszym milusińskim najbardziej wartościowej dla zdrowia rzeczy czyli aktywności ruchowej.

 

Dorośli rywalizowali na stałym dystansie 5 kilometrów. Oczywiście słowo rywalizacja jest tu jak najbardziej na miejscu, ale oprócz zrodzonego w skutek uwalniania się hormonu szczęścia uśmiechu na twarzy, coraz bardziej zauważalna jest pozytywna integracja wśród biegowej społeczności.

 

Wracając do rywalizacji sporo zaczyna się dziać, wielu startujących pokazuje pazury i tym samym walczy do ostatnich metrów o zwycięstwo, coraz to lepsze rezultaty, najlepszy czas w sezonie czy o zamianę z bezpośrednim rywalem miejscami w tabeli. Kobiety ganiają mężczyzn, a mężczyźni nie chcą przegrywać i heroicznie mielą obuwiem przez ponad 12 okrążeń.

 

Do czwartej ostatniej odsłony naszego cyklu pozostały jeszcze trzy miesiące, zatem pamiętamy że wiele może się jeszcze zmienić w klasyfikacji klubowej oraz generalnej. Zatem gorąco zachęcamy do wzmacniania własnej kondycji i zapraszamy w grudniu na ostatnie spotkanie z cyklu Cztery Pory Roku - Zima.

Wyniki oraz pełna galeria zdjęć z ostatniego biegu dostępna na klubowym FB.