2019.06.30 - 4 Pory Roku - Lato #5

 

 Druga odsłona tegorocznej edycji biegu 4 Pory Roku – Lato, powinna w tym przypadku zostać zastąpiona nazwą Afrykańskie Lato! 

Nagrzany do czerwoności tartan nie przestraszył jednak zapalonych biegaczy do stawienia się na naszych zawodach, by rywalizować o jak najlepsze wyniki, a te uzyskane przez najlepszych były po prostu zadziwiające. 

Zaczęły dzieci, które rywalizowały na dystansach od 200 metrów, poprzez 600 metrów, aż do pełnego kilometra (1000 metrów) Tutaj nie jest prowadzona żadna klasyfikacja, liczy się uczestnictwo i dobra zabawa, a w tym, przy wsparciu Organic Fitness pomagają takie firmy jak Carrefour (uznany zgorzelecki hipermarket) oraz Royal Berry Chocolate (wytwórca pysznych naturalnych lodów).

 

Bieg główny podzielony jest na trzy etapy. W każdym z nich grupa początkująca, średnio zaawansowana oraz elita rywalizuje się na dystansie 5000 metrów.

Większość uczestników tych zmagań pobiegło na 100% swoich możliwości, byli też tacy którzy zrobili więcej niż mogłoby się wydawać.

 

W tym miejscu należałoby wymienić takie osoby jak Daniel Firlet (Hosnet SKW) z Bogatyni, który nie tylko zwyciężył w grupie ścigaczy, ale również ustanowił nowy własny rekord życiowy na tym dystansie, jak również wśród kobiet Ela Kowalewska (Edi-Team Zgorzelec) która kilka godzin wcześniej uzyskała świetny rezultat w Europejskich Biegach Ulicznych w Bolesławcu – szczegóły tutaj

    

Warto nadmienić że uzyskane wyniki (z którymi możemy zapoznać się poniżej), udało uzyskać się w iście afrykańskim klimacie, za co ogromne słowa podziękowania przede wszystkim należą się sieci Carrefour Zgorzelec, za zabezpieczenie na potrzeby imprezy wystarczających ilości niezbędnej wody.

 

Rywalizacja o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec oraz Prezesa Montex Polska trwa w najlepsze. Jesteśmy dopiero w połowie drogi i jeszcze wiele w tym względzie może się zmienić.

 

Bądźmy zatem czujni, a my już teraz zapraszamy na kolejne tegoroczne odsłony naszej piątki 29 września oraz na zwieńczenie zmagań w dniu 29 grudnia.

W Y N I K I: