2019.05.18 – Gościnny M.O.S

 

Niewielka lokalna imprezka biegowa, którą z pewnością wielu z nas na początku odbierało jak coś na wzór pikniku rodzinnego lub festynu wprawiła w zachwyt praktycznie wszystkich uczestników.

Nawet zorganizowane biegowe zawody z zapleczem, atestami i sponsorami nie są w stanie zaoferować tyle co budżetowa impreza Biegnij z Korczakiem.

Zacznijmy od tego że całe przedsięwzięcie skierowane było dosłownie do wszystkich, od małych dzieci począwszy, aż do seniorów. Dystanse również profesjonalnie dobrane do wieku startujących. Trasa biegu głównego oferowała każdy rodzaj podłoża (tartan, asfalt oraz trawiastą). Na trasie biegu znajdował się punkt odświeżania z którego można było skorzystać na każdej pętli. Ponadto w trakcie biegowej rywalizacji odbywały się różnego rodzaju gry i zabawy dla najmłodszych i mimo bezpośredniej bliskości z biegającymi zawodnikami nikt nikomu nie przeszkadzał.

Nasze stowarzyszenie też nie zawiodło. Mamy nadzieję że zaprzyjaźniony z nami Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu również jest usatysfakcjonowany naszym uczestnictwem i zaangażowaniem.

Startowaliśmy na dystansie ponad 5 kilometrów, gdzie w rywalizacji kobiet na podium stanęły dwie nasze zawodniczki. Zwycięstwo przypadło Ewie Kamińskiej, a na trzeciej pozycji przybyła Iwona Karnicka. Podium uzupełniła Magdalena Sareło z Bogatyni, która była druga. Bardzo ciekawie wyglądała również rywalizacja wśród panów, gdzie do połowy dystansu, wśród czterech zawodników znajdowało się trzech naszych reprezentantów: Tomasz Rudnik, Sebastian Krawiec i Jakub Krupiński. Batalia o pierwsze miejsce toczyła się do samego końca z której zwycięsko wyszedł Tomasz Rudnik minimalnie pokonując Sebastiana Krawca, natomiast trzecia lokata przypadła Adrianowi Szydłowskiemu ze Zgorzelca.

To była bardzo udana impreza. Wszyscy uczestnicy którzy ukończyli bieg uhonorowani zostali pamiątkowym medalem. Najlepszym wręczono pucharki oraz drobne upominki.

Na zakończenie można było skorzystać z posiłku regeneracyjnego i słodkiego poczęstunku. Całe przedsięwzięcie wymagało mnóstwa pracy i kreatywności i za te czynniki organizatorom należą się wielkie podziękowania i szacunek.

Warto podkreślić że, w tym dniu nawet pogoda dopisała i aż dziwi fakt, że organizatorzy za uczestnictwo nie pobierali żadnej opłaty startowej!

Bardzo dziękujemy naszym reprezentantom za ambitną walkę oraz organizatorom za zaproszenie do współ organizacji przedsięwzięcia. Nasza ocena za całokształt w dziesięciostopniowej skali punktowej wynosi 10!