2019.05.18 - Nie ma że lekko, ale Ela wygrywa KotlActive!

Dwa dystanse 8 i 14 km mieli do wyboru zawodnicy i zawodniczki startujący w bardzo trudnym biegu jakim bez wątpienia jest KotlActive Forest Run. Bieg rozgrywany był w miejscowości Kotla, stąd jego oryginalna nazwa. W obydwóch imprezach startowało prawie 400 zawodników i zawodniczek z całego kraju, a wśród nich na ośmiokilometrowej trasie nasza drobna/wielka Ela.

Zmagania na tej trasie to istna katorga, piekło, tortury i pokuta. Na zawodników czekały między innymi bieg przez stawy, bieg z drzewcem na ramieniu, czołganie pod ciężarówką, a nawet przelot przez wnętrze pieca służącego do wypalania cegieł.

Wydawać by się mogło że impreza raczej skierowana jest albo dla szaleńców, albo dla jakiś osiłków, a startująca w barwach Edi-Team Zgorzelec, czołowa nasza zawodniczka Ela Kowalewska niewiele wspólnego ma z tego pokroju cechami.

Spokojna, filigranowa i dająca się lubić Ela zmagała się z krótszą ośmiokilometrową trasą i mimo braku opisywanych powyżej walorów pokazała że ma charakter, wolę walki i zwycięstwa.

Jej wspaniały rezultat 1:00:59 nie tylko dał jej bardzo wysokie 14 miejsce w klasyfikacji generalnej, ale również, przede wszystkim zagwarantował zwycięstwo wśród kobiet!!!

Eli gratulujemy tego niezwykłego osiągnięcia i trzymamy kciuki za kolejne starty.

Warto nadmienić że rywalizację na tym dystansie ukończyło 135 osób z czego aż 43 stanowiły kobiety.

Foto: Piotr Gajek.