2019.05.04 - 15 km na 15 lat w U.E.

 Tylko 4 stopnie ciepła i niestety strugi deszczu

towarzyszyły uczestnikom bardzo ciekawej rywalizacji w biegach sztafetowych z okazji 15 rocznicy wejścia Polski do struktur Unii Europejskiej. Pogoda nie oszczędzała nikogo. Startujący zawodnicy i zawodniczki na przemian intensywnie pokonywali kolejne kilometry trasy (4x 3750m) lub stali pod koronami drzew chroniąc się przed deszczem. Kibice oraz obsługa zawodów także byli poddani działaniom tej niesprzyjającej pogody, byli zmarznięci i przemoczeni, ale dzielnie wytrwali na swoich posterunkach.
Rywalizacja od początku przebiegła pod dyktando gości z Żar, czyli Adriana i Krzysztofa Cieślak (Cieślak Team), którzy od początku objęli prowadzenie i nie oddali go do ostatniego metra trasy. Tuż za nimi na metę wbiegł przedstawiciel ekipy Ścigani (skład tej ekipy to Tomek Moczek oraz Sebastian Krawiec), a następnie na 3 pozycji drużyna w składzie Marcin Bielawa oraz Jakub Choja.

Drużyny kobiece także rywalizowały w swojej żeńskiej kategorii. Tą rywalizację zdecydowanie wygrały mieszkanki Zgorzelca, para Ela Kowalewska oraz Ewelina Krawiec przed parą Ewą Kamińską i Elą Lampkowską, a trzecie miejsce na podium uzupełniły panie Iwona Karnicka oraz Emilia Raubo.


Na zawodniczki i zawodników czekały na mecie pamiątkowe medale, koszulki oraz poczęstunek.

Najlepsze drużyny podczas dekoracji na scenie otrzymały z rąk Prezesa CSR okolicznościowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Trasa biegu była dla zawodników bardzo przejrzysta, odbywała się na tzw: „wahadle” i pozwalała na bieżąco obserwować swoich rywali oraz kontrolować nadrobione lub stracone sekundy do innych ekip. Każda drużyna miała do pokonania łącznie dokładnie 15 kilometrów dla uczczenia 15 rocznicy Polski w Unii. Impreza zorganizowana w ekspresowym tempie z inicjatywy zgorzeleckiego Urzędu Miasta przy czynnym udziale Centrum Sportowo Rekreacyjnego oraz grupy biegowej EDI TEAM Zgorzelec. Bardzo duże wsparcie aby zorganizować tą widowiskową, sztafetową rywalizację uzyskano z funfuszu programu Interreg Polska Saksonia.

Mamy nadzieję, że ta forma rywalizacji w drużynach częściej zagości na naszych terenach i zdobyte doświadczenie podczas tej pionierskiej imprezy, pozwoli organizować cyklicznie ten rodzaj rywalizacji.

Foto: www.zgorzelec.naszemiasto.pl a wyniki prezentujemy poniżej: