2019.04.17 - Nieklasyfikowani w czołówce!

 

Zakończyła się trwająca od października 2018 roku rywalizacja w biegu parami w Görlitz.

Impreza polegała na pokonaniu jak najdłuższego dystansu przez dwie na przemian biegające osoby w czasie 30 minut. Według regulaminu, aby drużyna mogła być sklasyfikowana musiała ukończyć pięć spośród siedmiu organizowanych startów.  

Nasze stowarzyszenie w tym biegu reprezentowali Grzegorz Maciorowski oraz Tomasz Rudnik, którzy w części dla dobrej zabawy i trochę z ciekawości postanowili spróbować swoich sił wśród niemieckich kolegów. Pomysł niestety zrodził się trochę zbyt późno. Nasi zawodnicy wystartowali w trzech ostatnich edycjach zajmując odpowiednio miejsca: trzecie oraz dwukrotnie drugie osiągając wyniki 9400 metrów za pierwszym razem (luty 2019), 9560 metrów za drugim razem (marzec 2019) oraz 9575 metrów za trzecim razem (kwiecień 2019).

Grzegorz oraz Tomasz z uzyskanych rezultatów mogą być zadowoleni, jednakże ze względu na zbyt małą ilość zaliczonych imprez nie będą klasyfikowani w cyklu grand prix.

W ostatnim siódmym biegu udział wzięła również druga (tym razem żeńska) ekipa z polski, a były to Anna Choja i Ewa Bielawa z Bogatyni, która zdołała pokonać 6650 metrów, co dało im piątą lokatę w rywalizacji Pań.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

foto www.europamarathon.de