2019.03.31 - 4 Pory Roku - Wiosna #5

Elżbieta Kowalewska i Robert Zalewski zdobywcami największej ilości punktów w pierwszej odsłonie tegorocznej (wiosennej) edycji biegu 4 PORY ROKU. 

Z biegowego punktu widzenia pogoda dopisała. Było w miarę pogodnie i bezwietrznie a w powietrzu dało się wyczuć chłód, który z jednej strony pomagał biegającym, a z drugiej lekko dawał się we znaki zarówno obsłudze jak i kibicującym.

 

Tradycyjnie kobiety i mężczyźni rywalizowali na dystansie 5 kilometrów, ale były też biegi dla dzieci na dystansach 200, 600 i 1000 metrów, w których najmłodsi otrzymali medal oraz słodki upominek od sponsorów.

 

Zmagania na dystansie 5 kilometrów pokazały nie tylko głód rywalizacji po zimowej stagnacji ale również to, jak wielu zawodników wskoczyło na wyższy poziom zaawansowania. W śród kobiet bezkonkurencyjna okazała się nasza Ela Kowalewska 19:28! Na drugim miejscu z czasem 20:27 zameldowała się również nasza Ewelina Krawiec, natomiast miejsce trzecie wywalczyła dobrze znana zgorzeleckim biegaczom Franziska Kranich 20:40 z EGZ Triathlon Görlitzer Falken.

Znacznie ciaśniej na mecie było w rywalizacji mężczyzn, gdzie najlepszym zawodnikiem okazał się Razmus Damian z Olimpii Węgliniec. Zawodnik ten uzyskał czas 17:13 i drugiego na mecie Daniela Firleta 17:15 (HOSNET SKW) pokonał zaledwie o dwie sekundy. Trzeci na mecie z czasem 17:19 zameldował się Grzegorz Maciorowski (Edi-Team Zgorzelec) z Zawidowa.

Frekwencja dopisała, padło sporo życiówek. Wszystkim zawodnikom/zawodniczkom dziękujemy za uczestnictwo, a szczególnie gościom z Niemiec (Franziska Kranich, Cornelia Dießner) które udowodniły nie tylko wartość sportową, ale przede wszystkim to że nieznajomość języka nie stanowi żadnej bariery by móc uczestniczyć w naszej zabawie.

Już teraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej odsłonie 4 pór roku w dniu 30.06.2019.